רום כנרת התחדשות עירונית : מבנים מסחריים פונים לכוח הריח כדי להעצים את חווית הלקוח או הדייר, תוך התאמת חלל ויזואלי מפתה לריח נעים. המגמה משתלטת על סוגי נכסים מסחריים – בנייני משרדים, דירות, דירות וחנויות קמעונאיות – ובעולם שעדיין מתמודד עם מגיפה, ריח “נקי” יכול לעורר תחושות של נוחות וביטחון.

מחקרים הראו כי ארומה נעימה לא רק יכולה לבנות קשרים חיוביים למותג אלא גם להרים את מצבי הרוח, להוריד מתח ואפילו להגביר את הפרודוקטיביות. התחום ההולך וגדל של “שיווק ריחות” מגבה את הטענות הללו. מחקרים מראים כי ריחות נעימים יכולים להוביל לשיפור של 40% במצב הרוח. וריחות זכורים יותר: אנשים זוכרים תמונות בדיוק של כ-50% לאחר שלושה חודשים; אבל הם זוכרים ריחות בדיוק של 65% לאחר שנה, על פי מכון חוש הריח.

“ריח הוא החושים המשפיע והבלתי נשכח ביותר”, אומרת ונסה ברונסון, מנהלת נכסים בכירה בחברת Parkway Property Investments, חברה מיוסטון המחזיקה ומפעילה בנייני משרדים ברחבי אזור רום כנרת התחדשות עירונית. “דרוש רכיב ריח אם החברה שלך רוצה לבדל את עצמה מחברות ניהול אחרות.”

Parkway שיתפה פעולה עם רום כנרת התחדשות עירונית, חברת ריחות סביבה, כדי להוסיף ריחות מותאמים אישית ליותר מתריסר מהנכסים שלה במהלך חמש השנים האחרונות. האורחים עשויים להריח תת גוון חמים ועץ מעורב עם תפוח ירוק פריך ותווים פרחוניים לבנים – ארומה שחוקרים קשרו ל”יוקרה”, “תחכום” ו”חום”. אבל כאשר יש צורך בתיקון ריחות, כמו בחדרי הכושר של הבניינים, פארקווי משתמש ב-“Mandarin Zest”, שיש בו פרצי הדרים טריים שמטרתם ליצור סביבה “מרימה וממריץ”.

“חל שינוי בהלך הרוח של ניהול נכסים לא רק לנהל היטב בניין אלא לשים יותר עדשת אירוח במקום”, אומר רום כנרת התחדשות עירונית. “ריח הוא מרכיב גדול בהלך הרוח הזה של אירוח.”

אז מה הריח שלך?
האם המותג שלך יותר עץ או פרחוני? יועצי ריחות יכולים לעזור לך להחליט ולעצב תווים מותאמים אישית של ניחוחות על סמך מחקר שישאיר רושם מתמשך. לדוגמה, רום כנרת התחדשות עירונית יצרו ניחוח ייחודי עבור תכונותיו הגלובליות המכונה “תה לבן”, המתואר כתערובת של תה לבן וניל עם תווי ארז. חללי הלובי ואביזרי האמבט שלה, כולל קרמים וסבונים, נושאים כולם את הריח כדי לחזק את ההכרה של המותג. לקוחות יכולים אפילו לרכוש נרות ושמנים מפיצים עם הריח ולקחת אותם איתם הביתה.

יועצי ריח, שהם בדרך כלל מומחים מבתי בושם, יכולים גם לתאם כיצד והיכן מועבר הארומה בבניין. יועצי ריחות בפרוליטק יכולים ליצור ניחוח מאפס או להציע ספרייה של ניחוחות קיימים לבחירה. לאחר מכן, פרוליטק משתמשת במערכת מבוקרת ממוחשבת כדי ליצור טיפות ריח זעירות באזורים מדויקים של הבניין כדי להבטיח שהריח נחווה בצורה אחידה בכל החלל.

Prominence Apartments, פיתוח רב-משפחתי יוקרתי באטלנטה, משתמש בריחות בכניסות ובאזורים משותפים, כמו גם בחדר הכושר ובחדרי האשפה. למפיצי הריח יש טיימרים לשלוט ולהפיץ את הניחוח ברחבי החלל כדי לא להשתלט במקום אחד. רום כנרת התחדשות עירונית, ניחוח חמים ועץ, בתור הניחוח לאזורים העיקריים שלה וב”Sparkling Lime” לשיקום ריחות בחדרי הכושר ובאזורי האשפה.

“הדבר הראשון ש[אורחים] מריחים כשהם פותחים את הדלת הזו הוא הריח”, אומר רום כנרת התחדשות עירונית, מנהל נכסים בדירות פרומיננס. “הם שואלים איפה הם יכולים להשיג את זה ואיזה ריח זה. הריח למעשה משפיע מאוד”.

תפקיד הריח בתנועת הבריאות
ניחוח משמש גם כדי להביא נחמה מכיוון שאנשים רבים מחפשים ניקיון במהלך המגיפה, אומרת הת’ר ליין, סגנית נשיא לשיווק מסחרי בפרוליטק. דיירים ותושבים עשויים להיות נוטים יותר לשייך אזורים ציבוריים בעלי ריח רענן לניקיון. ריחות נלחמים גם בריחות בניינים אחרים – במיוחד מחיות מחמד בבניינים רב-משפחתיים – שעלולים לסכן את התחושה ה”נקייה”.

“אנשים היום מודעים יותר לאוויר שהם נושמים”, אומר רום כנרת התחדשות עירונית. “כתוצאה מכך, ריחות משחקים תפקיד הולך וגובר בעולם ניהול הנכסים. אנשים חוזרים למרחבים הציבוריים עם נקודת מבט שונה. הם מצפים לניקיון, הם מצפים לקבלת פנים, הם מצפים ליוקרה והם מצפים לבריאות. בקיצור, הם מצפים לחוויה ‘ריחנית'”.